NAŠE PROJEKTY

Co jsme v posledních letech rozjeli

Družstevní bydlení

Spouštíme naši hlavní zbraň v boji proti nedostupnému bydlení. Družstevní výstavbu. Město vytvoří družstvo, a to začne stavět za nákladové ceny. Bez zisku pro developera. Družstevní byty tak budou pro běžného občana dostupnější.

Družstvo_lískovec.jpg
20210127_125927.jpg

Stavíme nové městské byty

Věděli jste, že Brno disponuje s více než dvaceti sedmi tisíci byty? Město může ale nakládat pouze s několika stovkami, se zbytkem bytů hospodaří městské části. Chceme navýšit počet městských bytů, proto se snažíme stavět nové bytové domy - s byty pro seniory, mladé rodiny, samoživitele a handicapované.

Opravujeme zanedbané byty

Velké množství městských bytů se nachází v neobyvatelném stavu a tím pádem nejsou využívané. A to je škoda. Proto bylo důležité je co nejrychleji začít renovovat. A to se nám daří. Díky tomu máme k dispozici další desítky bytů, které jsou nabídnuty zájemcům o bydlení.

oprava_byty.jpg
vodojem.png

Otevíráme technické památky veřejnosti

Atomový kryt pod Petrovem a městský vodojem na Žlutém kopci. Velké technické památky města Brna, které byly před občany dlouhá léta skryty. Podnikli jsme kroky, které vedou ke zpřístupnění těchto míst turistům.